28/01/2020

Kaip dirbti tik 4 valandas per dieną?

Kai praeitą savaitę pasidalinau mintimis apie tai, kad nenoriu būti ta viršūnių siekianti super-moteris-verslininkė, sulaukiau daug klausimų: o kaip dirbti mažiau?

Ypač, jei jauti, kad:
✓ nepragyventum dirbdama(s) tik 4 valandas per dieną;
✓ darbų, užduočių karuselė yra nesibaigianti;
✓ norėdamas dirbti iš paplūdimio, turi dvejus metus prieš tai arti be asmeninio gyvenimo.

Viena freelancerė net brūkštelėjo, kad jos “darbai neturi pabaigos, sekina, ir toks gyvenimo būdas nebeatrodo cool.”.

Pasidalinsiu savo patirtimi ir įžvalgomis. Suprantu, kad jos tiks tikrai ne kiekvienam. Visų situacijos skirtingos. Startinės pozicijos nevienodos. Poreikiai, vertybės gali prasilenkti. Tačiau galbūt bent viena įžvalga viduje surezonuos.

Pradėkime nuo to, kad pati freelancerio darbo idėja – dirbti laisvai, tiek, kiek pats nori, iš kur nori, būti sau vadovu ir t.t. Mes ne tam išeiname iš darboviečių, kad vėl užsisuktume tame pačiame voverės rate. Tiesa? Tad kodėl leidžiame, kad tai nutiktų?

Ar būtina gainiotis Balio šezlonge atsainiai Macbooką maigančio grafinio dizainerio paveikslo? Ypač, jei pakeliui į tą paveikslą reikia “arti dvejus metus be asmeninio gyvenimo”? Gal tiek atarus, jau ir šezlongas nebedžiugins? Visi įmanomi santykiai bus pašliję ir net nebus kam selfio nusiųsti (išskyrus tokių pačių nelaimingų Instagram userių armiją…)

Labai kviečiu sąmoningai įsivertinti, kodėl pradėjome freelancerio karjerą (norėdami laisvo, smagaus, atpalaiduoto gyvenimo būdo su pajamomis, ar siekdami užsidirbti naujiems namams). Gal mūsų tikslai grandioziniai, o siekiamas įvaizdis su jais niekaip nedraugaus? Paatviraukime su savimi.

Beje:

  1. Aš netikiu tuo, kad kuo daugiau darome, tuo rezultatas didesnis (pamenate Pareto dėsnį? aš apie jį, ir ne tik). Ne visada dvigubai ilgesnės darbo valandos reiškia dvigubai didesnį atlygį (nebent štampuojame puodelius ant konvejerio).
  2. Aš netikiu tuo, kad auganti pinigų suma koreliuoja su vidinės laimės kiekiu. O jūs ar tikite?
  3. Aš tūkstantį kartų įsitikinau, kad išlaikantis darbo-gyvenimo balansą žmogus, jaučia kitokią gyvenimo kokybę. Į darbą jis žiūri su lengvumu, o atostogos ir laisvadieniai – jam normalus dalykas, o ne reta šventė. Todėl jis dirba džiugiai ir nejaučia streso, įtampos, atostogaudamas apie klientus negalvoja.
  4. Man svarbu kelti(s), klausimą, o kam apskritai viena ar kita pinigų suma? Čia užduotis tiems, kurie tiesiog siekia kažkokio skaičiaus. Esmė tokia, kad dažnai besivydami nulius, mes išvargstame, nebematome spalvų, paleidžiame santykius (su savimi ir kitais), nepaliekame vietos nuotykiams, hobiams, naujiems partneriams ir t.t. Neskiriame laiko sau, sportui, refleksijoms, svajonėms. O jei taip sąžiningai pasikalbėtume su savimi, ateities tikslais, gal pamatytume, kad atsakymai – ne nuliuose? (Čia atskira tema, apimanti ir begalinį vartojimą, neadekvačias išlaidas, neišmintingą gyvenimo būdą, vidinį nepasitenkinimą, kurį dažnas bandome užglaistyti kelionėmis ar daiktais.)
  5. Jei matome, kad mums pilnai pakanka atlyginimo dirbant 4-6-8 val. per dieną, o užsakymai plūsta, išmokime SAKYTI “NE”. Atsisakykime užsakymų arba nukelkime juos į ateitį. Kodėl bijome tai daryti? Nesaugu? Baisu, kad daugiau užsakymų nebus? Kaip jų gali nebūti, jei mes – geras specialistas? O jei nesame geras specialistas, tai gal reikėtų ne užsakymų gainiotis, o laisvą laiką skirti tobulėjimui, kvalifikacijos kėlimui?
  6. Ir dar – o gal mūsų įkainis per mažas? m? Pasidomėkime. Kartais kilstelėta valandos kaina išsprendžia “viršvalandžius”.
  7. Beje, kas sakė, kad turite dirbti tik 4 valandas? Gal Jums visai nereikia tiek laisvo laiko, kaip man? Gal jūs norite dirbti 10, ir jus tai tik pakrauna? Valio. Kiekvienam savo.

Kviečiu pasikapsptyti iš pagrindų. Atsitraukti nuo situacijos, pamatyti save “iš aukščiau”. Pažinti save ir sąžiningai atsakyti į klausimus. Pasikoučinti. Gal Jūsų atsakymai visai ne 4 valandose, praleistose šezlonge su Macbooku.

Registruokis konsultacijai su manimi — >> FB.com/book/julijabrodskecom.

Valandos kaina – 70 Eur.

Patiko įrašas? Pasidalink:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on pocket

Daugiau skaitymo:

Social media

Iš kur gauti nuotraukų?

Kur gauti nuotraukų Facebookui, Instagramui, internetiniam puslapiui? Kaip užsitikrinti, kad nuolat turėsime estetiško ir traukiančio akį vizualo.

Skaityti